NZD/JPY - Yeni Zelanda Doları Japon Yeni Genel Bilgi

YENİ ZELANDA DOLARI HAKKINDA
Yeni Zelanda Doları simgesi $, uluslararası para birimi kodu NZD olan Yeni Zelanda'da kullanılan para birimidir. Yeni Zelanda doları ayrıca Cook Adaları, Niue, Tokelau ve Pitcairn Adaları'nda da dolaşımdadır. Normal gösterimi $ işaretiyle olsa da, diğer dolar para birimlerinden ayırmak için NZ$ olarak da gösterilmektedir. Bazen dolar yerine kiwi sözcüğüyle de söylenir. Çünkü kiwi sözcüğü Yeni Zelanda ile bağlantılı bir sözcüktür. Yeni Zelanda doları dünyada en çok ticaret yapılan 16 para birimi içerisindedir.
JAPON YENİ HAKKINDA
Yen, Japonya para birimidir. 1 Yen=100 sen olup artık sen birimi kullanılmamaktadır ve bu hala devam etmektedir. Günümüzde bu yen yani yeni olarak adlandırılır. Aynı zamanda Amerikan doları, Avro ve İngiliz Sterlini'nden sonra rezerv parası olarak geniş çapta kullanılır.
NZDJPY
NZDJPY kur, NZDJPY anlık fiyat, NZDJPY grafik, NZDJPY analiz, NZDJPY yükselir mi, NZDJPY düşer mi, NZDJPY fiyatı ne olur, NZDJPY yorumları ve daha fazlası küçük/büyük yatırımcıların katılımı ile tüm bilgileri NZDJPY Forum alanında bulabilirsiniz.