Gümüş Genel Bilgi

GÜMÜŞ HAKKINDA
Altın standardı gibi, temel para biriminin gümüşle tanımlandığı bir para sistemidir. Bu standarda göre, diğer paralar, istendiğinde, hiçbir kısıtlama olmaksızın gümüş sikke basımı, gümüşün serbestçe ithal ve ihraç edilebilmesi mümkündür. Dünyada gümüş standardı uygulayan tek ülke Türkiye'dir.
XAGUSD / GÜMÜŞ
XAGUSD / GÜMÜŞ kur, XAGUSD / GÜMÜŞ anlık fiyat, XAGUSD / GÜMÜŞ grafik, XAGUSD / GÜMÜŞ analiz, XAGUSD / GÜMÜŞ yükselir mi, XAGUSD / GÜMÜŞ düşer mi, XAGUSD / GÜMÜŞ fiyatı ne olur, XAGUSD / GÜMÜŞ yorumları ve daha fazlası küçük/büyük yatırımcıların katılımı ile tüm bilgileri Gümüş Forum alanında bulabilirsiniz.
XAGUSD Profil
Gümüş fiyatları yüzyıllardır takip edilmektedir. Gümüş (XAG), kuyumculuk, gümüş işçiliği, elektronik sektörlerinde ve para olarak kullanılan değerli bir metaldir. Dünya genelindeki finansal piyasalarda çokça takip edilmektedir. Gümüş binlerce yıl ticarete konu olmuş ve bir zamanlar para birimi olarakta işlem görmüştür. Gümüş günümüzde de en çok ticareti yapılan emtialardan biri olmayı sürdürmektedir. Gümüş fiyatları spekülasyon, arz ve talep nedeniyle oldukça yüksek volatiliteye sahiptir. Gümüşün kimya alanında periyodik tablodaki simgesi Ag'dir ve ISO standartlarındaki sembolü XAG olarak belirlenmiştir.
TradingView'den