Ham Petrol Genel Bilgi

HAM PETROL HAKKINDA
Petrol endüstrisi ve petrol ürünleri pazarlamada (petrol tankerleri ve genellikle boru hatları) taşıma, arama, çıkarma, rafinaj ve küresel süreçler yer almaktadır. Sektörün en büyük hacimli ürünleri fuel oil ve benzindir. Petrol, aynı zamanda ilaç, solventler, gübre, pestisit ve plastik gibi birçok kimyasal ürünler için ham maddedir.
Petrol, birçok sanayi için çok önemlidir ve sanayileşmiş medeniyetler kendisi için önemli olduğunu bilir ve bu nedenle birçok ülke için önemli husustur. Dünyada petrol tüketimi her yıl yaklaşık olarak 30 milyar varildir ve üst petrol tüketicilerini büyük ölçüde gelişmiş ülkeler oluşturur. 2004 yılında tüketilen petrolün %24'ünü Amerika Birleşik Devletleri tüketmişken 2007 yılında bu oran %21'e düşmüştür.
ABD'de, Arizona, California, Hawaii, Nevada, Oregon ve Washington eyaletlerinde, Batılı Devletler Petrol Derneği (WSPA) şirketi, rafineri dağıtım, üretim, taşıma ve petrol pazarlamadan sorumlu kurumdur. Kar amacı gütmeyen bu ticaret kurumu, 1907 yılında kurulmuş olup Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski petrol ticaret birliğidir.
WTI / HAM PETROL
WTI / HAM PETROL kur, WTI / HAM PETROL anlık fiyat, WTI / HAM PETROL grafik, WTI / HAM PETROL analiz, WTI / HAM PETROL yükselir mi, WTI / HAM PETROL düşer mi, WTI / HAM PETROL fiyatı ne olur, WTI / HAM PETROL yorumları ve daha fazlası küçük/büyük yatırımcıların katılımı ile tüm bilgileri Ham Petrol Forum alanında bulabilirsiniz.

XPTUSD PROFİL