DOW 30 Endeksi Genel Bilgi

DOW 30 HAKKINDA
Dow Jones 30 endeksi, Endüstriyel Ortalama Endeksi veya Mavi Çipli Endeks olarak bilinen ve sektörün önde gelen 30 mavi çipli şirketin hisselerinden oluşmaktadır. Dünyanın en büyük borsası olarak tanımlanan New York Borsası’nda işlem gören DJ 30 ABD’deki lider şirketlerin performansını ölçmek amacıyla oluşturulmuştur. Dünyanın en büyük endeks hacmine sahip olan endekste kar veya zarar hesaplamaları Dolar üzerinden yapılmaktadır. 
DOW 30 Endeksi
DOW 30 Endeksi anlık fiyat, DOW 30 Endeksi grafik, DOW 30 Endeksi analiz, DOW 30 Endeksi yükselir mi, DOW 30 Endeksi düşer mi, DOW 30 Endeksi fiyatı ne olur, DOW 30 Endeksi yorumları ve daha fazlası küçük/büyük yatırımcıların katılımı ile tüm bilgileri DOW 30 Endeksi Forum alanında bulabilirsiniz.

DJI Profil

 

Dow Jones* çoğunlukla Amerika Birleşik Devletlerindeki hisse performanslarının barometresi olarak genel kabul görmüş ilk hisse endekslerinden biri olan Dow Jones Endüstri Ortalamasını ifade etmektedir. Dow Jones Taşımacılık Endeksi (ilk endeks) ile karıştırılmaması gereken Dow Jones Endüstriyel Endeksi çoğunlukla "Dow" veya "DIJA" olarak anılır ve geleneksel olarak 30 endüstri-temelli hisseden oluştur. ABD ekonomisinin son zamanlarda daha tüketici-temelli hale gelmesi nedeniyle, endeks içeriğinde değişiklikler olmuş ve doğrudan endüstriyel yatırımları göstermemektedir.