FxMental Stochastic Trend EA

Lisans numaranızı almak için iletişime geçiniz


Download
FxMental Stochastic Trend Robot v1.2 indir.
Sınırsız DEMO hesaplar da çalışır, real hesaplar da çalıştırmak için Altın Lisans Anahtar kodu gereklidir.
FxMental Stochastic Trend Robot v1.2.ex4
exe File 20.3 KB


FxMental Altın Lisans Nedir? Web sitemiz de yayınlanan ve zamanla yayınlanacak tüm robotları satın alma anahtarıdır. Kullanıcı 3 adet free lisans ve sınırsız sayıda hesap için fxmental lisansı tanımlanır.


Robot hakkında bilgiler

     Stochastic indikatörü sistemi üzerinden yayınlanan robot SL/TP full otomatik olmakla beraber kullanıcılara scalping tarzında özellik sunmaktadır. Yatırımcı SL'yi veya TP'yi kaç yapayım gibisine düşünmesine hiç gerek yoktur tüm bu özelliklerin tamamını robot kendisi yapmaktadır. 

    Stochastic indikatör sistemli, scalp robotumuzun çalışma şeklinden biraz bahsedersek; biliyorsunuzdur stochastic indikatöründe %K Zaman Aralığı, %D Aralık, Yavaşlama, Fiyat Alanı ve MA Metodu vardır bunun yanında; indikatör üzerinde seviye bölümleri yer almaktadır (RSI indikatöründe de olduğu gibi) Bu değerler farklı zaman dilimine göre değişiklik gösterir. Bir zaman diliminde elde edilen başarı diğer zaman dilimin de istikrarlı olmayabilir o yönden kullanacağınız zaman dilimi hangisini seçerseniz en uygun optimum ayarlarını da backtestlerden deneyerek veya optimizasyon yaparak bulabilirsiniz. Peki işlemleri robot alım satma konusun da nelere göre yapıyor? Robot üzerinde en önemli sorumuz da bu olsa gerek arkadaşlar. indikatör üzerinde seviyeler vardır, (Robotun değer girdilerinde görebileceğiz)

    Seviyeleri de üst sınır 70 ve alt sınır da 30 örneğini verelim. Eğer fiyat indikatör seviyesinde yükselerek 70'ın üzerine çıktığında BUY işlemi açar ve örnek de verilen 30 seviyesine dönünceye kadar elinde tutar. Bu seviyeye geldiğinde BUY işlemi bırakadar SELL sistemine geçer. bu şekilde döngü devam etmektedir. Eğer fiyat indikatör de 30 seviyenin altına düştüğün de SELL işlemi açar ve bunu SELL yönün de sinyal değişmediği sürece (yani örnekde verdiğimiz 70 seviyesini geçmediği sürece elinde bulundurur ve sinyal değiştirğin de işlemi kapatıp BUY işlemi açar bu durum da özellikle piyasanın hareketli olduğu  olduğu dönemler de mükemmel kârlılıklar bizleri bekler.

         Şimdi gelelim yatırımcılara ne öneririz bu robotun kullanımı hakkında, arkadaşlar ne olursa olsun unutmayın ki dünyanın en güzel, en pahalı, en en en iyi sistemi de olsa bir yatırımcı için, risk veya kâr da kendisinindir bunu asla unutmuyoruz. Değerli arkadaşlar, bu robotu nasıl kullanmamız gerekiyor sizlere iki öneri sunabiliriz. 1): ister tek parite üzerinde çalışın ister 3-5 parite daha ekleyin tamamen robotu otomatik SL/TP'yi aktif edin. 2). altarnatif olarak özellikle bir hesap da 3-5 pariteyi çalıştıran yatırımcılara önerimiz Toplu Kâr Kapama Robotu ile kullana bilir, illa ki sonuç da yekün artıya çıktığında istediği kâr tutarını yazarak her defasında o kârı gördüğünde tüm işlemlerini kapatır yeniden başlar ve bunlar tekrarlanarak başarı elde edilebilir. Robot da Takip eden pip ve BreakEven gibi yardımcı inputlar var bunları sanırım bilmeyenleriniz yoktur ama bizlere yine sorulacağı üzerine kısaca bahsedeyim. "Takip eden pips" inputu belirlediğimiz bir pips üzerinden TP bölümüne çıkması durumunda SL yi kendisine çeker bu durumda arkadaşlar fiyat dönmesi durumunda stoplar. BreakEven inputu normal de harika bir yardımcı input değeridir. Özellikle belirlenen pips üzerin de tp bölümüne yaklaştığında SL yi açılış noktasına getirir bu durum da fiyat döndüğünde kullanıcı hiç zarar etmemiş olur.

FxMental Stochastic Trend EA hakkında yorumlar

Comments: 2
  • #2

    ayben (Thursday, 13 August 2020 14:32)

    Kusura bakmayın. Ben yine aynı soruyu soracağım. Söyle sorayım. Üzerinde yüklü gelen değerlere uygun zaman dilimi hangisi? yani robotun üzerinde yüklü gelen fabrika ayarlarını değistirmeden kullanabileceğimiz zaman dilimi hangisi?

  • #1

    Ahmet (Saturday, 20 June 2020 22:53)

    Emeğinize sağlık